UWAGA! Strona korzysta z plików cookies przy statystykach i logowaniu. Pliki te pomagają w funkcjonowaniu strony. "Ciasteczka", których używamy są bezpieczne i nie mają szkodliwego wpływu na Twój komputer. Odwiedzając nasz serwis zgadzasz się na ich przyjmowanie. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności
 
STYL ŻYCIA
AKTYWNIE PO ZDROWIE, CZYLI KOCHAJ SIEBIE PEŁNĄ PARĄ
Wojciech Burger, socjolog

Zwrot filozofia znaczy tyleż samo, co kochać mądrość, od greckich określeń:phileo – kochać i sophia – mądrość. Filozofia zdrowia, to nic innego, jak mądrze kochać siebie, umiłowanie siebie. Ba, ale każdy ma własną mądrość i na własny sposób ją pojmuje. więcej »
CZYM JEST ZDROWIE?
Anna Kłosińska, fizjolog żywienia

Zdrowie obecnie przestaje być pojmowane jedynie jako brak choroby - okazuje się, że istotne jest także, jak człowiek czuje się z samym sobą i innymi ludźmi. W tym świetle zupełnie nowego wymiaru nabiera profilaktyka zdrowotna. więcej »
PLANOWANIE POSIŁKÓW - ZASADY I BŁĘDY
Anna Kłosińska, fizjolog żywienia

Choć może wydają się oczywiste, warto jeszcze raz przypomnieć podstawowe zasady dotyczące prawidłowego odżywiania dzieci i młodzieży. Nauka to duży wysiłek umysłowy i fizyczny dla rozwijającego się organizmu. Istnieją reguły, dzięki którym można wesprzeć i ułatwić ten proces. więcej »
JEDZ ZDROWO I KOLOROWO
mgr. inż. Joanna Jaczewska-Schuetz, Instytut Żywności i Żywienia

Zachęcaj swoje dziecko do tego, by jadło zdrowe i urozmaicone posiłki. Dzięki temu nie utyje. Posiłki powinny być dla dzieci przyjemnością i momentem pozytywnych przeżyć kulinarnych. Warto je uatrakcyjnić i utrwalać w dziecku przekonanie, że "zdrowe" oznacza smaczne, urozmaicone i kolorowe. więcej »
Artykuły zostały podzielone na podstrony
1 234
 
Patroni i partnerzy: